Registracija
Pamiršote slaptažodį?
Nuorodų katalogas
Dienos svetainė
Reklama

Statistika & Page Rank

  • Viso nuorodų: 1502
  • Šiandien nuorodų: 0
  • Viso kategorijų: 14
  • Viso subkategorijų: 275
Raktažodžiai

Optimizavimas paieškos sistemoms

Paskelbta: 2014.02.12 20:36
Autorius:
Kategorija: Kompiuteriai, internetas: IT sprendimai

Optimizavimas paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization, trump. SEO) - Interneto tinklalapių projektavimo metodologija, siekiant aukščiausių tinklalapio pozicijų paieškos sistemų rezultatuose. Dažnu atveju SEO yra klaidingai tapatinamas su marketingu paieškos sistemose (angl. Search Engine Marketing, trump. SEM). Populiariausias ir daugeliui žinomas SEM įrankis yra Google AdWords.

Vidinis (On Site) SEO

Išskiriamos dvi SEO dalys - vidinis SEO (angl. On Site SEO) bei išorinis SEO (Angl. Off Site SEO). Vidinio SEO metu atliekami techniniai tinklalapio optimizavimo darbai svetainėje, todėl paieškos sistemos lengviau analizuoja ir suvokia svetainėje esantį turinį. Atliekant vidinį optimizavimą paieškos sistemoms svarbu tinkamai parinkti svetainės puslapių pavadinimus (angl. title), išlaikyti optimalų, neviršyjanti 3% raktažodžių pasikartojimo dažnį.

Taip pat yra meta žymės (Tag‘ai). Paprasti svetainės lankytojai jų nemato, jos skirtos paieškos sistemų vorams ir padeda jiems lengviau atpažinti svetainės turinį. Meta žymės yra skirstomos į meta aprašymus bei meta raktažodžius. Meta žymės yra įterpiamos į svetainės atvaizdavimo HTML kodą. Dauguma šiuolaikinių turinio valdymo sistemų leidžia tai padaryti lengvai ir neskausmingai, naudojantis administratoriaus valdymo panele, bet jeigu Jūsų interneto svetainė yra be turinio valdymo sistemos arba jei turinio valdymo sistema vis tik neturi šios funkcijos, meta elementus reikėtų įterpti tarp body žymių (pvz.: <meta name=”description” content=”Mano tinklalapio aprašymas.” />). Meta žymės turėtų būti kiekviename Jūsų svetainės vidiniame puslapyje ir, be abejo, atitikti jo turinį. Verta paminėti, kad Google algoritmas atsižvelgia tik į “meta=description” žymę ir visiškai ignoruoja “meta=keywords”, tačiau kitos paieškos sistemos (BingYahooYandex), „meta raktažodžiams“ vis dar skiria daug dėmesio.

Išorinio SEO metu dažniausia stengiamasi į svetainę pritraukti kuo daugiau atgalinių nuorodų (Angl. Back links) pagal tam tikrus kriterijus. Paieškos sistemų labiausiai vertinamos yra kontekstinės atgalinės nuorodos, tai yra tos kurios būna straipsnyje bei nuoroda yra konkretus raktinis žodis, pagal kurį siekiama pakelti svetainę paieškos sistemoje.

SEO faktorių, lemiančių tinklalapio pozicijas Google paieškos sistemoje, 2009 metais buvo daugiau kaip 200. Jie visi nėra tiksliai žinomi, kadangi paieškos sistemų algoritmai nėra viešinami, siekiant išvengti manipuliavimo jais. Tačiau Google nuolatos teikia rekomendacijas bei patarimus apie optimizavimą paieškos sistemoms. Dažniausiai apie pakeitimus praneša Matt Cutts, kuris yra google kovos su brukalais (Angl. web spam) skyriaus vadovas. Savo ruoštu paieškos sistemai Yandex atstovauja ir naujienas bei rekomendacijas dėl optimizavimo praneša Ochir Manjikov.

Legalūs ir nelegalūs optimizavimo metodai

Optimizavimas paieškos sistemoms skirstomas į du tipus: leidžiamas paieškos sistemų bei draudžiamas (angl. white-hat SEO bei black-hat SEO). Optimizuojant vienai populiariausių pasaulyje paieškos sistemai Google, privaloma vadovautis "Google webmaster guidelines" nurodytomis metodikomis.

Dažniausiai naudojami Black-hat metodai yra įvairios manipuliacijos su atgalinėmis nuorodomis. Tai nuorodų pirkimas ar specialių programų pagalba paliekami atsiliepimai forumuose bei bloguose. Siekiant geriau kovoti su šiomis manipuliacijos Google, 2012 balandžio 24 dieną pristatė Penguin algoritmą.

Naudojant nelegalius tinklalapio optimizavimo paieškos sistemoms būdus, svetainė anksčiau ar vėliau bus pašalinta iš paieškos sistemų rezultatų puslapių (angl. Search Engine Result Page, trump. SERP). Black-hat metodai dažniausiai yra naudojami interneto sukčių.


 
Reitingas
Vidutinis įvertinimas: (0 balsų)

Komentarai

Komentarų nėra.


VSaugos kodas

*Įveskite saugos kodą:  


Naujausi straipsniai

Restoranas Klaipėdoje

Restoranas „XIX amžius“ – vieta, kur susitinka istorija ir šiandiena. Pietų metu restorane apsilankiusieji svečiai mėgaujasi gausiais ir gardžiais pietumis.

Skaityti toliau...

Drabužiai vyrams

Vyrų aprangai reikia mažiau pagražinimų, blizgučiu nei moterų. Vyru aprangai reikia daugiau solidarumo, rimtumo. Gražus audinys, atitinkantys kūno sudėjimą – svarbiausia jų patrauklumo dalis.

Skaityti toliau...

Rubai internetu

Rūbai internetu pasieks jūsų namus jei tik turite pinigų jiems įsigyti. Šiuolaikinio pasaulio technologijos tokios, kad neišėjus iš savo buto galima nusipirkti rūbų Kinijoje, Vietname ar Pakistane.

Skaityti toliau...